Forum Discuţii juridice Achiziţii publice cumparare auto prin programul rabla
Discuție deschisă în Achiziţii publice

cumparare auto prin programul rabla

Buna ziua
In cazul unei institutii publice, conform Ordinului 1683/2009 aceasta poate participa la programul rabla, dar conform OUg 34/2009 este interzis achizitionarea de autoturisme de institutiile publice pe anul 2009, masura ce se mentine si in anul 2010(conform OUg 1/2010).
in acest caz se poate sau nu achizitiona autoturisme de catre institutiile publice?
Buna ziua !
Avand in vedere prevederile legii, nu puteti achizitiona autoturisme, putand insa valorifica autoturisme vechi si casate prin obtinerea si vanzarea voucherelor.
Cu stima !