Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozite pe poker online?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozite pe poker online?

incerc sa aflu daca la noi se impoziteaza banii castigati la poker pe internet, mai precis pe situri de poker aflate in alte tari. adica daca eu joc din romania si castig bani fara sa platesc vreun impozit tarii in care se afla situl respectiv, trebuie sa platesc ceva cand aduc banii in tara? nu sunt sigur ca pokerul este considerat ''joc de noroc'' 100% si nu stiu daca se aplica taxele normale pentru pariuri si alte astfel de activitati( si oricum dupa cum am spus impozitul pe castig nu poate fi retinut la sursa cum fac agentiile locale de pariuri in romania). va multumesc foarte foarte mult.

edit: am postat si aici pentru ca nu stiu exact unde sa intreb.
adi80, utilizator
Din cate stiu eu orice tip de venit/castig se impoziteaza.