Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte dosar indemnizatie cresterea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte dosar indemnizatie cresterea copilului

Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: Se cere la dosarul pt. indemnizatia de crestere a copilului dovada platii la Sanatate pe ultimele 12 luni? ........., daca da se cere atat pentru venitul ca angajat la o societate cat si pentru veniturile de pe PFA?
Buna,
Din cate stiu nu se face dovada platii ci se completeaza adeverinta de venit de catre firma la care ati lucrat,pentru 12 luni anterioare nasterii coplilului.
Si cum se calculeaza media veniturilor poate ar trebui si pe Pfa.
Puteti afla informatii de la serviciul indemnizatii de la fortele de munca ;am gasit si un forum DGASPC.6.cu discutii despre copii....