Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... incompatibilitate consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

incompatibilitate consilier juridic

Buna , sunt noua pe aici dar sper ca asta sa nu va impiedice sa ma ajutati si pe mine. :">
Urmeaza sa fiu incadrata pe post de consilier juridic si cum nu ma asteptam la asta eu ma ocup si de diverse activitati de marketing in retea - MLM. Asta se face de multa lume ca si o completare a salarului si pt a avea unele produse la preturi mai bune.
Problema mea este art 10 din L 514 .....sunt cumva in una din sit de incompatibilitate?
b) activitatile care lezeaza demnitatea si independenta profesiei de consilier juridic sau bunele moravuri;
c) orice alta profesie autorizata sau salarizata in tara sau in strainatate;
sau.....altceva?
Eu personal nu consider ca as leza demnitatea si independenta profesiei de consilier juridic sau ca este o >profesie< autorizata activitatea asta . Ati putea sa-mi spuneti si parerea dvs? Sunt intr-o mare dilema ca afacerile sunt bunicele si castig ceva banuti dar cu caracter aleator si nu as vrea sa renunt la ce mi-am construit. Sau daca nu puteti sa-mi dati un sfat poate sa-mi spuneti unde as putea intreba? Nu de alta dar chiar nu vreau probleme si legea nu este f explicita sau pe partea asta. Astept raspunsuri si multumesc anticipat
...salarizata.....e salarizata?
nu stiu cum s-ar numi.....in contract (e un contract de prestari servicii) scrie onorariu oricum eu in loc de banii datorati primesc produse prin compensare pentru ca asa am ales eu sa nu fiu nevoita sa-mi fac PFA sau SRL