Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare auto

Buna ziua!
Anul acesta am primit cadou o masina de colectie si as dori sa o inmatriculez,dar inmatricularea costa in jur de 15.000 de euro.
Exista vreo posibilitate sa fiu scutita de taxa??
Sunteti beneficiara de drepturi legal prevazute, care sa va asigure aceasta facilitate?
Exista o categorie speciala,care beneficiaza in anumite conditii ,legal prevazute de aceasta facilitate