avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... neintelegeri primarie comuna
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

neintelegeri primarie comuna

buna ziua,
Va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema. Vreau sa reactualizez cadastrul unui teren . Terenul are act de proprietate este intabulat si are cadastru din 1991 .Cand am fost la primarie cu procesul verbal sa iau vecinatatile , nu au vrut sa ma ajute, spunandu-mi ca acel teren este in litigiu (au un proces cu o persoana fizica de 7-8 ani) . Mentionez ca pana acum am platit impozit la zi si in 2008 am obtinut un certificat de urbanizm. Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: PAS22 , utilizator 18:29, 30 Martie 2010
Nu am inteles exact: terenul pe care vreti sa reactualizati cadastrul este in litigiu?
Daca nu mai este in litigiu, prezentati catre Primarie copie a hotararii definitive si irevocabile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act de vanzare cumparare alin888 alin888 Buna ziua, Am si eu urmatoarea problema: Tata are un teren de 1500 mp pe acte (act de donatie si certificat de mostenitor), insa fizic are 3000 mp ca ... (vezi toată discuția)
Act de vanzare cumparare alin888 alin888 Buna ziua, Am si eu urmatoarea problema: Tata are un teren de 1500 mp pe acte (act de donatie si certificat de mostenitor), insa fizic are 3000 mp ca ... (vezi toată discuția)
Intabulare peste o hotarare irevocabila data gresit vasilix vasilix Buna ziua as dori sa stiu cum pot intra in posesia terenului de 3 ari si cum pot face granituirea intre proprietati, daca mi s-a admis cadastrul si am ... (vezi toată discuția)