Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... neintelegeri primarie comuna
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

neintelegeri primarie comuna

buna ziua,
Va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema. Vreau sa reactualizez cadastrul unui teren . Terenul are act de proprietate este intabulat si are cadastru din 1991 .Cand am fost la primarie cu procesul verbal sa iau vecinatatile , nu au vrut sa ma ajute, spunandu-mi ca acel teren este in litigiu (au un proces cu o persoana fizica de 7-8 ani) . Mentionez ca pana acum am platit impozit la zi si in 2008 am obtinut un certificat de urbanizm. Ce pot face?
Nu am inteles exact: terenul pe care vreti sa reactualizati cadastrul este in litigiu?
Daca nu mai este in litigiu, prezentati catre Primarie copie a hotararii definitive si irevocabile.