ACCES GRATUIT
Campanie umanitara
Copiii nascuti prematur au nevoie de ajutorul tau
Tot mai multi copii nascuti prematur se lupta pentru viata in incubatoare prea vechi sau, din lipsa acestor aparate, nu au parte decat de sticle cu apa calda care sa ii incalzeasca: o realitate trista care te lasa fara cuvinte. Afla cum ii poti ajuta!
Articolul continuă mai jos
Maternitatile din Bucuresti, din lipsa incubatoarelor, au avut de multe ori de dat un raspuns dureros pentru orice parinte, cat si pentru spitalul care a cerut transferul unui copil nascut prematur din tara la Bucuresti. "Toate locurile sunt ocupate".
Asociatia Impreuna Salvam Vieti isi propune, prin Campania "Marim Sansele la VIATA" sa achizitioneze, sa doteze maternitatile cu 10 incubatoare performante si sa salveze vietile copiilor nascuti prematur.
Campania se desfasoara in perioada 1 aprilie – 31 decembrie 2012, iar suma necesara este de 330.000 eur.
Si tu poti ajuta. Cum?
- Daca reprezinti o Companie: Redirectioneaza 20% gratuit din impozitul pe profit pentru a salva vietile copiilor nascuti prematur.
Citand din legea guvernului Titlul 2, Cap. II, articolul 21, alineatul (4), litera p) contribuabilii care efectueaza sponsorizari si/sau acte de mecenat, potrivit prevederilor Legii nr. 32/1994 privind sponsorizarea, cu modificarile ulterioare si ale Legii bibliotecilor nr. 334/2002, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, precum si cei care acorda burse private, potrivit legii, scad din impozitul pe profit datorat sumele aferente, daca totalul acestor cheltuieli indeplineste cumulativ urmatoarele conditii:
1. este in limita a 3 la mie din cifra de afaceri
2. nu depaseste mai mult de 20% din impozitul pe profit datorat statului
Trebuie doar sa completezi un
contract de sponsorizare, acesta poate fi descarcat de pe web-siteul Asociatiei.
- Daca esti o persoana fizica: Redirectioneaza 2% gratuit daca ai obtinut venituri din salariu in anul 2011 (prin completarea formularului 230) sau din alte surse (prin completarea formularului 200)
*Formularele sunt disponibile pe web-siteul Asociatiei
Alte modalitati de a ajuta:
- Donatii in conturile Asociatiei, deschise la Banca Transilvania Suc. Iancului:
RO27 BTRL 0440 1205 C560 04XX - in lei
RO02 BTRL 0440 4205 C560 04XX - in euro
RO51 BTRL 0440 2205 C560 04XX - in dolari
- PayPal, prin card bancar pe web-siteul Asociatiei;
- Cumpara o rama foto personalizata. Unique Media Advertising va realiza printul, o va trimite gratuit catre tine si va dona intreaga suma catre Asociatie.
- Promoveaza bannerele Campaniei "Marim Sansele la Viata" pe web-siteul/blog-ul tau, bannerele sunt in format html si se pot lua de pe blog-ul Asociatiei.
Copiii care au nevoie de incubatoare nu au timp sa astepte. Nu ramane indiferent, ajuta si tu acum!
Date oficiale Asociatie:
certificat de inregistrare fiscala nr. 29976700
certificat de inscriere a persoanei juridice fara scop patrimonial nr. 28/09.03.2012
--
Acest material este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale, conform termenilor și condițiilor de furnizare a serviciilor avocatnet.ro. Conform legislației în vigoare, este strict interzisă copierea, reproducerea, redistribuirea, republicarea sau orice altă formă de reutilizare a acestui conținut, integral sau parțial, fără consimțământul scris al avocatnet.ro. Nerespectarea acestor prevederi poate atrage răspunderea civilă, contravențională sau penală.
Comentarii articol (2)