avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Activitate argentina2001

Activitate argentina2001

top dan a scris:

Nu puteti sa va angajati in numele intreprinderii cu contract de munca ci doar dv. ca persoana fizica


Sa inteleg ca in numele intreprinderii pot merge numai pe contract de prestari servicii?
Multumesc mult pentru raspunsuri.
Buna seara,
Mi-am deschis o intreprindere individuala pentru administrare imobile pe baza de comision sau contract.Pot sa ma angajez la o asociatie de proprietari cu CIM prin intreprinderea individuala, eu fiind detinatoarea intreprinderii?
Răspuns la discuția divortul de comun acord
Ceea ce spuneti dvs am citit si eu pe net.Eu doream niste raspunsuri punctuale la intrebarile mele.Am spus si repet: Copilul este major si au trecut 25 de ani de la casatorie.Voi pune din nou intrebarile. [EDITAT]
Care este durata de la depunerea dosarului pana la primul termen?
Cat dureaza divortul ? Putem termina la primul termen?
Care este procentul care trebuie platit pentru tranzactie?
Pot sa desfac corespondenta in conditiile in care toate facturile, extrasele de cont, etc.,sunt pe numele lui?
Multumesc pentru bunavointa celui care imi va raspunde.
Răspuns la discuția divortul de comun acord
Buna ziua,
Eu si sotul meu am hotarat sa divortam de comun acord.Pentru bunuri am hotarat cum le impartim si am facut o tranzactie. Copilul are 18 ani. Intrebarile mele sunt:
Care este durata de la depunerea dosarului pana la primul termen?
Cat dureaza divortul ? Putem termina la primul termen?
Care este procentul care trebuie platit pentru tranzactie?
Pot sa desfac corespondenta in conditiile in care toate facturile, extrasele de cont, etc.,sunt pe numele lui?
Va multumesc.