avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1128 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... CIM - ca intreprindere individuala cum pot presta ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

CIM - ca intreprindere individuala cum pot presta servicii pentru o asociatie de locatari?

Buna seara,
Mi-am deschis o intreprindere individuala pentru administrare imobile pe baza de comision sau contract.Pot sa ma angajez la o asociatie de proprietari cu CIM prin intreprinderea individuala, eu fiind detinatoarea intreprinderii?
Cel mai recent răspuns: argentina2001 , utilizator 09:09, 26 Septembrie 2010
Nu puteti sa va angajati in numele intreprinderii cu contract de munca ci doar dv. ca persoana fizica
top dan a scris:

Nu puteti sa va angajati in numele intreprinderii cu contract de munca ci doar dv. ca persoana fizica


Sa inteleg ca in numele intreprinderii pot merge numai pe contract de prestari servicii?
Multumesc mult pentru raspunsuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Managerul de proprietate Marin Badea Marin Badea -poate lucra cu contract de prestari servicii?, fara a fi p.f.a.,a.f.,i.m.m.? Multumesc (vezi toată discuția)
Contract de prestari servicii sutamihaela sutamihaela Buna ziua,va rog sa ma ajutati cu cateva informatii:sunt angajata cu contract individual de munca la o firma privata.In paralel,doresc sa ma angajez ca si ... (vezi toată discuția)
Contract prestari servicii andregh andregh buna ziua, In cadrul unei Asociatii de Proprietari se poate incheia contract de prestari servicii pentru Administrator? si daca da, ce se va retine ... (vezi toată discuția)