Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... CIM - ca intreprindere individuala cum pot presta ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

CIM - ca intreprindere individuala cum pot presta servicii pentru o asociatie de locatari?

Buna seara,
Mi-am deschis o intreprindere individuala pentru administrare imobile pe baza de comision sau contract.Pot sa ma angajez la o asociatie de proprietari cu CIM prin intreprinderea individuala, eu fiind detinatoarea intreprinderii?
Nu puteti sa va angajati in numele intreprinderii cu contract de munca ci doar dv. ca persoana fizica
top dan a scris:

Nu puteti sa va angajati in numele intreprinderii cu contract de munca ci doar dv. ca persoana fizica

Sa inteleg ca in numele intreprinderii pot merge numai pe contract de prestari servicii?
Multumesc mult pentru raspunsuri.