avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate sorina dobrican

Activitate sorina dobrican

Discuție noul cod penal
intra in vigoare noul cod penal
Răspuns la discuția ancheta sociala
nu .am inteles eu gresit sa cerut sa se faca ancheta sociala .dar de fapt procuroru a invocat lipsa de procedura deoarece minori au fost citati numai cu un parinte si nu cu ambii .Dar eu cred ca astea sunt motive de a amina procesu cit de mult .De 3 luni de cind este pe rol procesu inca nu sa inceput cercetarea judecatoreasca .va multumesc
Răspuns la discuția ancheta sociala
va multumesc pentru raspunsuri,am inteles cum este cu ancheta sociala dar ce nu inteleg este urmatorul lucru.dosaru este pe rol la tribunal din data de 17.07 2009 deci de 3 luni ,in aces interval au fost 3 termene de judecata care fiecare s-au aminat pe tot felu de motive ,ba angajare de avocat din partea celorlalti inculpati 6 la numar ,ba lipsa avocatilor al unora dintre ei acum la acest termen am ramas uimiti ca sa aminat din nou cerere facuta de procuror pentru ca nu au fost citati ambii parinti pentru minori si lipsa referatuluide evaluare.spun asta deoarece fiul meu este singuru din cei 6 inculpati care este in stare de arest preventiv si aceste aminari sunt in defavoarea sa.Chiar nu inteleg ce se petrece in justitia noastra ,nu stim ce sa mai facem,mentionez ca are angajat si avocat foarte bun.va multumesc
Discuție ancheta sociala
buna seara, se poate ca procuroru intr_un proces penal referitor la trafic de droguri sa ceara aminarea procesului ca lipsa de procedura pentru ca nu este facuta ancheta sociala.in proces sunt implicati si minori da tot nu inteleg de ce ar fi nevoie de aceasta ancheta?va multumesc
Răspuns la discuția liberare pe control judiciar
Este vorba de introducere de droguri de risc in tara. Incadrarea este de la 10-20 ani. Va multumesc
Răspuns la discuția liberare pe control judiciar
credeti ca sunt sanse mai mari de liberare provizorie pe cautiune?
Răspuns la discuția liberare pe control judiciar
va multumesc pentru raspuns.
buna ziua,as dori sa stiu se poate face cerere de liberare pe control judiciar pentru detinut in faza de judecata?ma refer la cerere facuta intre termenele de judecata.va multumesc
Răspuns la discuția proces penal
va multumesc tuturor de raspuns.la primul termen a procesului inculpatul arestat o sa ceara instantei ca doreste sa fie audiat separat ,o sa vedem ce sanse are.o zi buna.
Discuție proces penal
buna ziua ,am si eu o intrebare. intr-un proces penal cu mai multi inculpati audierea inculpatului in stare de arest se poate face in lipsa celorlalti coinculpati .mentionez ca inculpatul arestat doreste acest lucru pentru aflarea adevarului.va multumesc