avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai I

Activitate Mihai I

Răspuns la discuția casa de marcat
Multumesc pt raspunsurile de pana acum.
Este un depozit, deci fix ,dar e o idee pt viitor:D

Răspuns la discuția casa de marcat
catre ambele categorii de persoane........mai ales catre persoane fizice
Discuție casa de marcat
Buna ziua

vreau sa desfasor o activitate conform cod caen 4673 (comercializare lemn de foc)...am nevoie de casa de marcat sau e suficient chitantier?

Multumesc
Multumesc:)
Multumesc de ajutor!

Am primit o amanare asa ca maine am timp sa verific. Astazi o doamna de la onrc mi-a spus ca tre sa pun 4673 cu specificatia mea"lemne de foc":).....nici ea nu stia singur

"lemne de foc" se gaseste in definirea codului caen 4799 din cartea aceea mare pe care o au ei la onrc sau........presupuneti?
Multumesc de ajutor!

Am primit o amanare asa ca maine am timp sa verific. Astazi o doamna de la onrc mi-a spus ca tre sa pun 4673 cu specificatia mea"lemne de foc":).....nici ea nu stia singur

"lemne de foc" se gaseste in definirea codului caen 4799 din cartea aceea mare pe care o au ei la onrc sau........presupuneti?
am inteles termenul depozit:D:...dar banuiesc ca lemnul de foc achizitionat de mine sta in depozit(sta in curte sau orice altceva) pana la gasirea la cumparatorului:) ..........mai tot timpul

deci..........4613 e suficient ?la activitati secundare am trecut si depozitari si manipulari la sfatul unui prieten cu lemne de foc

Multumesc mult

Multumesc pt raspuns

Eu in statut am pus ca si activitate principala 4613 dar astazi am avut ceva dubii pt ca domeniul principal este 461 Activităţi de intermediere în comerţul cu ridicata, ori eu o sa vand 90% persoanelor fizice.

Care e diferenta intre un depozit autorizat sau ocazional?..daca tot veni vorba:D
Buna ziua,

Infiintez un srl si intrebarea mea este:
Pt comercializare lemne de foc e potrivit codul caen 1629?

Astazi am fost la onrc olt si mi-a zis ca trebuie pus codul 4778 cu o specificatie pe declariatia de incepere a activitailor.

Multumesc