Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casa de marcat

Buna ziua

vreau sa desfasor o activitate conform cod caen 4673 (comercializare lemn de foc)...am nevoie de casa de marcat sau e suficient chitantier?

Multumesc
Sa comercilizati catre cine, persoana fizica sau juridica? Strict doar catre p.juridice nu va trebuie.
catre ambele categorii de persoane........mai ales catre persoane fizice
Atunci, va trebuie obligatoriu casa de marcat.
Si este, de asemenea, important sa ne spuneti: cum faceti acest comert? Intr-un punct fix sau mergeti cu un mijloc de transport prin sate/orase in cautare de clienti?
Multumesc pt raspunsurile de pana acum.
Este un depozit, deci fix ,dar e o idee pt viitor:D