avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Activitate lyly78

Activitate lyly78

Discuție Poprire
buna ziua! am un credit mai vechi la care am avut intarzieri de plata si am infiintata poprire asupra veniturilor astfel ca la momentul acela aveam un cont de salariu deschis la o alta banca decat cea la care aveam creditul cont asupra caruia s-a pus poprire si pe care nu l-am mai folosit si pe care nici nu am putut sa-l inchid astfel acumulandu-se acolo comisioane de plata.acum intrebarea mea este pot sa-mi deschid un cont la o alta banca decat cele doua si astfel sa primesc si sa pot ridica salariul din acest cont? mentionez ca salariul ar proveni de la o alta firma decat cea la care lucram in momentul instituirii popririi. multumesc
multumesc pentru raspuns . sper sa ma descurc
asta insemnand modificarea schitei cadastrale la fiecare si implicit schimbarea contractelor de proprietare a celor 2 ?
problema ar fi ca o actiune in judecata ar dura ceva timp si noi am gasit sa vindem casa chiar in conditiile date . drept urmare cei care ar dori sa cumpere nu sunt interesatu de bucata aceea de teren . doar ca nu stiu cum trebuie sa procedez si ce acte avem nevoie . va multumesc.
buna seara ! am mostenit o casa cu teren impreuna cu fratele meu . curtea unde este casa este in indiviziune cu inca 2 proprietari(curte comuna la 3 familii) . acum noi am vrea sa vindem . cumparatorii sunt interesati sa renunte la o parte din teren si sa iasa din indiviziune . renuntarea la teren este conditia celorlalti 2 proprietari pentru a ne da voie sa ne separam si fiecare sa raman cu iesirea lui . cum as putea proceda?