avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1836 soluții astăzi
Forum Activitate alessa_on

Activitate alessa_on

Discuție Divort
Cum se poate divorta astfel incat fiecare dintre cei doi parteneri sa fie tras la raspundere pentru bunurile impartite inaintea casatoriei, in peroada de concubinaj si dupa ?
Unde se incepe demersul pentru divort si in ce fel se actioneaza atunci cand exista un copil ?
Declaratiile sunt depuse la termen, nu sunt datorii; nu suntem ambii de acord sa o dizolvam, dar eu doresc sa ma retrag..deci printr-o hotarare a instantei de judecata s-ar putea intampla asta, desi asociatul meu nu e de acord
E vorba de o firma fara activitate de la infiintare, 2 asociati.. cum se procedeaza la dizolvarea societatii, ambii asociati trebuie sa fie de acord? si daca regula se aplica si pentru renuntarea ca asociat a unuia dintre cei doi, ce schimbari se produc, se plateste vreo taxa suplimentara?
VA MULTUMESC FOARTE MULT pentru raspuns!
In orice caz nu am primit o asemenea adeverinta de vechime!
Va multumesc inc-o data pt amabilitate , pt continutul valoros&precis al mesajului:D
Buna ziua! Am si eu cateva nelamuriri, daca se poate sa ma ajute cineva..
Am lucrat in perioada noiembrie 2007-mai 2008, studenta fiind, avand contract individual, la o firma din alt jud
decat cel in care am domiciliul..
Pana atunci nu am mai fost angajata, nici de atunci pana in prezent!
Ma intereseaza cum pot afla dk am sau nu carte de munca, de unde o pot scoate si daca trebuie sa recurg la ITM din jud in care am lucrat sau la cel din jud in care am domiciliul..
De asemenea nu inteleg de ce nu am primit nici o informatie de gen de la fostul angajator? Asta poate insemna k nu aveam carte de munca in momentul in care mi-am dat demisia?!

MULTUMESC