avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate margaret17

Activitate margaret17

Discuție INCADRARE
Buna ziua.
Lucrez intr-o institutie publica (primarie), am o vechime in aceeasi functie de 24 ani. As vrea sa stiu daca incadrarea - Inspector grad principal, clasa 47, gradatia 5 - este corecta.
Răspuns la discuția Modificare contract munca
Nu. Multumesc pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Modificare contract munca
Art. 31. - Timp de 2 ani de la data incetarii mandatului, persoanelor prevazute la art. 28 alin. (1) nu li se poate modifica sau desface contractul de munca ori acestea nu pot fi eliberate din functie pe motive ce nu le sunt imputabile.
Răspuns la discuția Modificare contract munca
Da. In luna noiembrie am revenit pe acelasi post. In urma cu o luna au schimbat organigrama si m-au prins pe alt post.
Buna ziua
In urma cu cateva luni am revenit la locul de munca dupa ce am indeplinit o functie ca ales local. Locul de munca este la o unitate subordonata Consiliului Local. Eu am fost angajat ca tehnician si faceam parte din personalul TESA. In luna februarie ca urmare a referatului sefului de serviciu a fost modificata organigrama iar postul meu a fost prins pe un loc de personal auxiliar.As vrea sa stiu daca este legala aceasta trecere in conformitate cu Legea nr. 393/2004. Va multumesc.

Răspuns la discuția Realegere dupa demisie
Multumesc
Un consilier local ales in functia de viceprimar si care si-a dat demisia din aceasta functie mai poate fi reales?
pana anul trecut Clasa III, gradul profesional superior, treapta de salarizare 1, gradatia 4.
in prezent Numar clase de salarizare 27, coeficient de ierarhizare 1,9
superior
sunt functionar public cu o vechime in munca de 19 ani ( primarie oras), 18 ani referent de specialitate, de 1 an inspector de specialitate, cate clase de salarizare trebuie sa am conform Legii nr. 284 si ce coeficient de ierarhizare conform aceleiasi legi?