Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... numar clase salarizare conform legii 284
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

numar clase salarizare conform legii 284

sunt functionar public cu o vechime in munca de 19 ani ( primarie oras), 18 ani referent de specialitate, de 1 an inspector de specialitate, cate clase de salarizare trebuie sa am conform Legii nr. 284 si ce coeficient de ierarhizare conform aceleiasi legi?
Ce grad profesional detineti in prezent, in cadrul functiei publice ocupate?
superior
pana anul trecut Clasa III, gradul profesional superior, treapta de salarizare 1, gradatia 4.
in prezent Numar clase de salarizare 27, coeficient de ierarhizare 1,9