avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... numar clase salarizare conform legii 284
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

numar clase salarizare conform legii 284

sunt functionar public cu o vechime in munca de 19 ani ( primarie oras), 18 ani referent de specialitate, de 1 an inspector de specialitate, cate clase de salarizare trebuie sa am conform Legii nr. 284 si ce coeficient de ierarhizare conform aceleiasi legi?
Cel mai recent răspuns: margaret17 , utilizator 11:00, 29 Iunie 2012
Ce grad profesional detineti in prezent, in cadrul functiei publice ocupate?
superior
pana anul trecut Clasa III, gradul profesional superior, treapta de salarizare 1, gradatia 4.
in prezent Numar clase de salarizare 27, coeficient de ierarhizare 1,9

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Clarificare incadrare in grad functionar public anamaria_lorincz anamaria_lorincz Sunt functionar public incadrat ca inspector clasa I, gradul profesional asistent, gradatia 4. As dori sa stiu care este clasa de salarizare si coeficientul ... (vezi toată discuția)
Promovare de studii medii la studii superioare ciobotaruhoria11 ciobotaruhoria11 Sunt functionar public primarie cu o vechime la acelasi loc de munca de 25 ani. In anul 2010 mi s-a facut reincadrarea conf legii ca referent clasa III, ... (vezi toată discuția)
Promovarea functionarului public nicol1970 nicol1970 am terminat anul trecut facultatea de administratie publica si am solicitat incadrarea mea corespunzatoare conform studiilor superioare deoarece pana acum am ... (vezi toată discuția)