avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate dana05

Activitate dana05

eu am nevoie de mai putin picati pt a continua concursul! :D:D
Răspuns la discuția admitere inm 2010
amalizza a scris:

dana05 a scris:

allyssa a scris:

Si eu tot fragmentat am gasit cpp adnotat al lui volonciu, mi-ar mai trebui volumele cu art. 136-199, 287-385 si 465-522 sau 523 si nu stiu unde sa le gasesc, la
Universul juridic nu le au.Mai astept, poate le gasesc prin vreo librarie


[ link extern ]
[ link extern ]
La Universul Juridic poti rezerva carti daca iti faci cont si ei te anunta cand fac rost de ele, apoi le poti comanda.

pe site-urile astea le gasisem si eu dar nu au toate volumele...de-asta intrebam daca il are cineva complet :)

Asa cum a mentionat Executron, Volonciu nu are decat 5 volume scoase, de asta poate nu le-ai gasit pe toate.
Răspuns la discuția admitere inm 2010
allyssa a scris:

Si eu tot fragmentat am gasit cpp adnotat al lui volonciu, mi-ar mai trebui volumele cu art. 136-199, 287-385 si 465-522 sau 523 si nu stiu unde sa le gasesc, la Universul juridic nu le au.Mai astept, poate le gasesc prin vreo librarie


[ link extern ]
[ link extern ]
La Universul Juridic poti rezerva carti daca iti faci cont si ei te anunta cand fac rost de ele, apoi le poti comanda.
Răspuns la discuția admitere inm 2010
pt m13d - eu am invatat in anul 4 dupa cartea lui Les si nu mi se pare cine stie ce; vine Codul de proced civila comentat cu noutati sau e mai bun? Bulai la prima citire in fac a fost mai greu de inteles dar eu il recomand ca fiind mai bun decat Boroi pt partea generala.
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Eu am facut anul trecut 69 puncte si anul asta 64. La anul voi sustine examenul din nou. Am invatat mai mult ca anul trecut; chiar daca n-am promovat examenul cunostintele dobandite zic eu n-o sa "fuga" nicaieri. In cazul meu, voi pune accent mai mult pe practica, ca atatea tratate m-au bagat mai mult in ceata si pe gestionarea timpului si a emotiilor in conditii de stres. Din fericire omul are resurse nebanuite :D, pacat ca nu se pune nimic la pensie ;)
Răspuns la discuția Admitere INM 2011
Paginile 96-98 de pe Forum admitere INM 2010
Răspuns la discuția admitere inm 2010
:))


De Codul de procedura penala a lui George Antoniu, Adina Vlasceanu si Alina Barbu, Editura Hamangiu, 2008, are cineva vreo parere? Sau de Cpp al Lucianei Mera de la Editura C H Beck? in afara de faptul ca primul are aproape 800 de pagini iar al doilea 1400? Multumesc
Răspuns la discuția Admitere INM 2011
De Codul de procedura penala a lui George Antoniu, Adina Vlasceanu si Alina Barbu, Editura Hamangiu, 2008, are cineva vreo parere? Multumesc
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Jude 1 ne poti recomanda ceva carti la penal?pt penalul general, special si chiar procedura penala; inclusiv de practica judiciara care crezi ca pe tine te-au ajutat . In mare s-a mers dupa Mitrache/Boroi/Bulai la penal general, Tudorel Toader/ Boroi la penal special si Theodoru/Neagu la procedura penala. Si totusi nu a fost suficient, cel putin in cazul meu, nu m-am gestionat nici emotiv; ma simt nepregatita dupa 2 ani de incercari cu punctaj de 69 anul trecut si 65 anul asta. Ne-ar prinde bine si parerile altor auditori in legatura cu subiectul asta, legat de materialul de pregatire. Multumesc.
Răspuns la discuția Admitere INM 2011
pt un diletant :D Te felicit sincer, dar nu pentru toata lumea e la fel, in caz ca ai citit forumul multi din cei care au luat examenul sunt la cateva incercari si au muncit supraomeneste sa-l ia. Nici nu neg faptul ca facultatea absolvita are un cuvant greu de spus, dar eu nu m-am legat de asta. Ce-ai zice daca ti-as spune ca am absolvit aceeasi facultate, am fost bursiera ca tine 4 ani si ca acum 2 ani nimeni nu a luat examenul din cei care au terminat atunci? si ca acuma se intra pe dosar? Nu stiu cand ai terminat tu fac dar lucrurile s-au mai schimbat intre timp din pacate. Nu caut scuze pt esecul meu, sa se inteleaga. Partea pe care n-o pricep, ce atata aparare pt comisie, care a gresit in mod evident; dupa un an de INM poate iti permit cunostintele si experienta sa vorbesti cu usurinta. Da nu mai conteaza, nici nu ma asteptam la alta reactie din partea celor care sunt deja auditori, -cu riscul de a-mi sari si altii in cap-. Si cu asta inchei; forumul a fost creat pt a ne ajuta si nu in alte scopuri; nu te cunosc si nu-mi permit sa fac alte comentarii. :offtopic: