avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Activitate gheorghiubb

Activitate gheorghiubb

Răspuns la discuția lichidare/radiere din oficiu
Societatea ne avand activitate nu a avut nici datorii. A fost judiciar in 2009. Impozitul minim nu m-a prins deci.Nu se poate aplica daca era dizolvata in scopul radierii si lichidarii. In lege scrie ca daac la 3 ani de la dizolvare nu s-a facut cerere de radiere se radiaza daca va ocupati care ar fi comisionul va rog? imi puteti scrie in privat binenintels.Multumesc
Răspuns la discuția LIchidare societate
Care este tariful va rog?
Ce trebuie facut in cazul unei societati care a fost dizolvata judiciar de 2 ani dar inca nu este radiata? Multumesc
Răspuns la discuția lichidare/radiere din oficiu
Multumesc. si cu radierea astept din oficiu sau mai trebuie fact ceva?
Răspuns la discuția lichidare/radiere din oficiu
eu am societatea dizolvata din cauza nedepunerii bilanturilor din ian.2009. ANAF -ul imi tot trimite scrisori de dragoste dar nu radiaza societatea. Cand si cum se va intampla acest lucru. ma pot alege ca administartor si cu cazier fiscal. Si daca da care sunt urmarile si cat timp voi avea cazier? multumesc
Buna ziua, am o societate care nu a avut activitate si care a fost dizolvata judiciar in 2008. Dar ANAF inca ma cheama . ce mai am de facut in acest caz?
Din 2008 am primit decizia de dizolvare judiciara de la OC. de ce ma mai cheama Finantele atunci? Ce mai trebuie facut ? Multumesc
Răspuns la discuția Dizolvare judiciara
ce fac totusi ca atrecut un an si jumatate de la ramanerea definitiva?
Răspuns la discuția Dizolvare judiciara
adrian stoica a scris:

societatea are personalitate juridica pana la radiere.
Dizolvarea este prima etapa ..
In conformitate cu art 237 din lege 31/1990 trebuie sa numiti un lichidator !!

"6) La data rămânerii irevocabile a hotărârii judecătoreşti de dizolvare, persoana juridică intră în lichidare, potrivit prevederilor prezentei legi.
(7) Dacă în termen de 3 luni de la data rămânerii irevocabile a hotărârii judecătoreşti de dizolvare nu se procedează la numirea lichidatorului, judecătorul delegat, la cererea oricărei persoane interesate, numeşte un lichidator de pe Lista practicienilor în reorganizare şi lichidare, "
Buna ziua ce trebuie sa mai fac dupa ce am primit decizia de dizolvare ceruta de Registrul Comertului ca urmare a nedepunnerii actelor anuale? Ma tot cheama ANAF-ul sa le depun declaratii din urma si nu stiu ce sa fac?