avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Activitate Csorin

Activitate Csorin

Sunt niste escroci, MARE ATENTIE!!!! tastati pe www.google.ro, sa vedeti parerile celor care au semnat cu aceste entitati ”despagubiri accidente srl escroci”, scrieti si „centrul european de despagubiri pareri„. Mai rapid scapi de ciuma decat de SRL-uri dupa un accident, vedeti ce au patit cei care au semnat cu aceste entitati care promit marea si sarea pana obtin semnatura, iar la final, banii se vireaza in contul acestor SRL-uri, iar persoanelor lovite de o tragedie nu le mai ramane de facut decat faptul sa se resemneze ca au fost pacaliti.....1. Daca aveti o problema juridica, aveti nevoie de un avocat. 2. In procedura de obtinere a despagubirilor chiar prin tranzactie cu societatea de asigurare, un avocat poate obtine sume mult mai mari, pentru ca socitatile de asigurare stiu faptul ca pot fi date in judecata si astfel pot fi obligate sa plateasca sume mult mai mari, un SRL, poate face asta? NU. Iar societatile de asigurare stiu asta, si acorda sume in consecinta in cererile de despagubire adresate de catre SRL-uri. MARE ATENTIE! Orice prevederi contractuale cu privire la reprezentarea acestor SRL-uri de catre avocati, sunt ilegale, legea 51/95 interzice avocatilor sa reprezinte asemenea entitati. (puteti suna la orice Barou si sa solicitati sa va faca legatura cu o persoana din cadrul Consiliului Baroului pentru a va informa)
conform legii 93/2009 Art. 3. - (1) Banca Naţională a României este singura autoritate în măsură să decidă dacă activitatea desfăşurată de o entitate este de natura activităţii de creditare cu titlu profesional şi intră sub incidenţa prezentei legi.
(2) La încadrarea activităţilor de creditare în categoria celor desfăşurate cu titlu profesional, Banca Naţională a României va avea în vedere aspecte precum: desfăşurarea acestora ca activităţi economice de sine stătătoare, orientate spre obţinerea de venituri cu caracter regulat; existenţa unor structuri interne specializate în domeniul creditării care gestionează şi analizează aceste activităţi în mod distinct, pe baza unor reguli prestabilite şi cu luarea în considerare a activităţilor de creditare la proiectarea bugetului societăţii ori la efectuarea de previziuni referitoare la activitatea de ansamblu a societăţii

a) desfăşurarea acestora ca activităţi economice de sine stătătoare
Aceasta conditie nu este indeplinita, nu sunt activitati economice, nu se percep dobanzi, inclusiv dobanzi legale nu se percep, dar totusi e o activitate care se desfasoara cu caracter continuu, motiv din punctul meu de vedere insuficient pentru catalogarea ca fiind o activitate economica...

b)orientate spre obţinerea de venituri cu caracter regulat NU.

restul conditiilor nu sunt indeplinite, nu sunt organe specializat, etc

Multumesc pentru raspuns !
Ce parere aveti?
Buna ziua, dorim sa infiintam o asociatie pentru a ajuta persoanele bolnave, iar pe langa donatii, dorim sa acordam si imprumuturi financiare, cu caracter continuu fara niciun fel de dobanda, inclusiv fara dobanda legala. Este posibil? Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Nicoleeta a scris:

Csorin a scris:

Nicoleeta a scris:

Csorin a scris:

Alida_W a scris:

Pe asta.
Oricum, ai obtinut punctaj bun la juridic la inm, bravo si felicitari.
Si felicitari si pentru barou, e o mare reusita.


ms .... :) , hmm...la inm am gresit aiurea vreo 5 grile care nu aveam voie sa le gresesc...in fine , mai bag o fisa :)))


pe* care.


ms , ce ai facut la inm :) ?


67.


mai bagi o fisa ? :)
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
formam un grup de pregatire in Cj ?
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Nicoleeta a scris:

Csorin a scris:

Alida_W a scris:

Pe asta.
Oricum, ai obtinut punctaj bun la juridic la inm, bravo si felicitari.
Si felicitari si pentru barou, e o mare reusita.


ms .... :) , hmm...la inm am gresit aiurea vreo 5 grile care nu aveam voie sa le gresesc...in fine , mai bag o fisa :)))


pe* care.


ms , ce ai facut la inm :) ?
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Alida_W a scris:

Pe asta.
Oricum, ai obtinut punctaj bun la juridic la inm, bravo si felicitari.
Si felicitari si pentru barou, e o mare reusita.


ms .... :) , hmm...la inm am gresit aiurea vreo 5 grile care nu aveam voie sa le gresesc...in fine , mai bag o fisa :)))
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
eu am trecut de prima proba , dar avand in vedere ca m am luat la tranta cu baroul anul asta , si am invatat pt barou in cele 2 sapt dupa juridic , nu am mai avut timp pt logic decat mult prea putin , am luat Baroul , dar sigur o dau in bara big time la INM ,......deci....dezbatem pt ex de anul urmator pe forumul asta , sau pe forumul de pe fb ? :)
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Alida_W a scris:

daca te raportezi la cifra cu care au scazut in ultimii doi ani, da, vor fi 140 la anul.Dar nu e nimic sigur.Nici macar daca se va mai organiza concurs.La cum evolueaza societatea si schimbarile de tot felul, orice e posibil.


eu cred ca vor fi sub 140 , 100 sau 120....a ti inceput pentru anul urmator ? sunteti harnici....
Răspuns la discuția Amenintata si lovita
trebuie sa probezi afirmatiile tale , incearca sa il inregistrezi cu un telefon , video sau audio , sau cu un webcam la calculator , incearca sa il faci sa te ameninte prin telefon , etc sau persoane care au fost martori ....nustiu cati martori se cer , 1 sau 2....