avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Activitate anita_c

Activitate anita_c

Acum patru ani m-am casatorit in danemarca cu un cetatean danez,dupa care ne-am stabilit in galati.-Romania.Luna trecuta mai exact in data de 3.03 sotul a decedat.Inhumarea am facut-o in galati.In urma acestui fapt am depus dosar de pensie de urmas ( mentionez ca eu nu am servici si nici un alt venit ) la casa de pensii -departamentul relatii internatrionale-Dosarul a fost trimis la autoritatile daneze si stupoareeeee...am primit raspuns..NU AM NICI UN DREPT spun ei..pentru ca la momentul casatorieie sotul meu era deja pensionar.Sunt disperataa.nu stiu incotro s-o iau pentru ca sunt convinsa din RO nu pot primii nimic pentru ca sotul meu era cetatean danez.Deci daca cineva are un sfat sa-mi dea in cazul meu ,orice, e bine venit..Oricum pe mine acest raspuns ma terminat..

multumesc anticipat...
va multumesc..pentru promtitudine
sa aveti un weekend placut =D>
sunt convinsa ca s-a mai discutat pe acest subiect ,dar intrucit sunt o persoana cu o astfel de problema...adica mi se tot adauga de catre asociatie penalitati la penalitati..mentionez ca suma de penalitati initiala a fost stabilita prin hotarite judecatoreasca...doresc sa stiu exact legea in care este stipulat faptul ca nu se plateste ..penalitati la penalitati sau daca se pletesc in ce conditii !!
multumesc aticipat celor care ma vor lumina in acesta problema:)