avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate GHEAUR GIGI

Activitate GHEAUR GIGI

Discuție plangere penala
Salut,sunt un muncitor care are de recuperat drepturi salariale de la un angajator incapatanat..,nu sunt bani multi dar firma refuza,,,,am facut plangere la ITM,au fost au constatat ..si exista o cerere de concediu fara plata pe perioada respectiva...bineinteles fabricata si semnata de ei...in numele meu....Trecem la organele competente in solutionarea acestui lucru,,,,eu as putea dovedi ca am fost prezent ...la lucru pentru ca in unitatea respectiva se intra pe baza cartelei electronice de pontaj...si mai presus e considerata zona de frontiera,,,,dar nu sunt in tara,,,ca sa fac o plangere la organul...abilitat....toata bataia asta de cap pentru 300-400.lei...asa fac unii angajatori care cred ca tot romanul muncitor e sarac cu duhul si nu poate avea dreptete in nimic si poate sa i se rada in fata.....
intrebarea mea domnilor si doamnelor..e cum pot eu adresa plangerea organului de politie ca sa nu folosesc alt termen ante- decembrist...la care angajatorul meu sigur are pile,de isi permite sa falsifice un act sub semnatura privata,tinand cont ca eu nu sunt in tara....?

Discuție PLANGERE PENALA
Salut,sunt un muncitor care are de recuperat drepturi salariale de la un angajator incapatanat..,nu sunt bani multi dar firma refuza,,,,am facut plangere la ITM,au fost au constatat ..si exista o cerere de concediu fara plata pe perioada respectiva...bineinteles fabricata si semnata de ei...in numele meu....Trecem la organele competente in solutionarea acestui lucru,,,,eu as putea dovedi ca am fost prezent ...la lucru pentru ca in unitatea respectiva se intra pe baza cartelei electronice de pontaj...si mai presus e considerata zona de frontiera,,,,dar nu sunt in tara,,,ca sa fac o plangere la organul...abilitat....toata bataia asta de cap pentru 300-400.lei...asa fac unii angajatori care cred ca tot romanul muncitor e sarac cu duhul si nu poate avea dreptete in nimic si poate sa i se rada in fata.....
intrebarea mea domnilor si doamnelor..e cum pot eu adresa plangerea organului de politie ca sa nu folosesc alt termen post decembrist...la care angajatorul meu sigur are pile,de isi permite sa falsifice un act sub semnatura privata,tinand cont ca eu nu sunt in tara....?;)
buna,revin din nou si acum adaug faptul ca tatal (cel care nu plateste,nu are servici ,cum mai putem recupera ceva,de 3 ani am primit cand a vrut el spre exemplu anul acesta a pus de paste in aprilie si acum in iulie atat deci in 7 luni a pus doar de 2 ori,de 3 ani a pus doatr de 7 ori ,si asa pe sarite,cum mai putem recupera ceva,sau intradevar el poate sa stea linistit,a facut copilul si gata ..a scapat,e posibil asa ceva?la politie am facut plangeri de ambandon de vro 2 ani si la toate nimic,liniste si pace,el deci poate asa usor sa doarma,in romania asta chiar nu se poate face nimic unora ca ei sa plateasca,ce solutiiam,sunt mama copilului(scriu de pe cont actualului sot)sunt o mama disperata care se pare ca de 3 ani legea nu imi face dreptatew,politia doarme,dosarele,mele cu plangeri,a facut praf pe ele in sectiile de politie,ce imi ramane de facut? help,..... .
caut avocat pentru initiere proces de recuperare pensie alimentara minor,detin hotarare jud.de incredintare,domiciliez in jud BRAILA,vreau sa stiu daca pot angaja avocat care sa ma reprezinte la judecatoria Topoloveni,trimit onorariul de la distanta si actele necesare,tatal rau platnic este din ARGES.cine este interesat sa ma ajute rog a lasa nr.de tel.multumesc frumos
sotia mea are un copil dintr-o relatie anterioara,detine hotarare judecatoreasca de incredintare si stabilire alocatie pentru minor,[pensie alimentare],tatal copilului a platit initial[cu intermitente] apoi a renuntat sa plateasca,ce putem face?actionare in judecata?daca avem castig de cauza cum il fortam sa plateasca,exista sanctionare penala daca nu doreste sa achite retroactiv, sau face dovada ca nu poate plati si atat?traieste linistit inainte,cum il fortam?multumesc frumos.