avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Activitate ciupirom

Activitate ciupirom

Salutare , Sunt in acesi situatie ca si tine . suna la casa de pensi bucuresti 0213118047 si o sa iti explice . Oricum chiar daca ai cod caen 7820 tot trebuie sa faci formularul e 101 , ultimile 3 luni de activitate bilant in tara , la un angajat roman poti trimite 3 in strinatate . si o droie de acte . eu trimit in franta amenda pentru ca nu am formula e 101 este de 400 euro/ persoana . Cea mai rapida cale este sa platesti contributile sociale in norvegia atunci nu iti trebuie e 101 . mai multe informati ciupirom@yahoo.com .
Buna Ziua ,

Am deschis de curand o firma cu codurile caen 7810 si 7820 , dorim sa detasam muncitori in franta . Ni sa spus ca nu putem obtine formularul e 101 , daca suntem firma nou infintata . Avem nevoie de de minim 12 luni cu angajatii , si sa punem la dispuziti un document in care atesta cifra de afaceri in ultimile 12 luni .
Intrebari .
Pentru Codul caen 7820 este nevoie de formularul e 101 ?
Ca firma nou infintat pot obtine formularul e 101 ?
Daca cumpar o firma veche (consultanta )care a avut 3 angajati si cifra de afaceri o convertesc pentru cod caen 7820 obtin autorizatia cu garantia care se cere , Pot obtine acest formular e 101 pentru angajati pe care urmeza sa-i detasez in franta ?

Va Multumesc .