avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate ifrim_reny

Activitate ifrim_reny

Discuție Calcul salarial
BUNA ZIUA! VA ROG SA MA LAMURITI ASUPRA UNEI PROBLEME:SUNT AS. MED .PRICIPAL GENERALIST LA UN SP. DE URGENTA. AM SAL. DE BAZA 1870 RON. INSA CALCULUL SE FACE DIN SPOR ART.7b:1368 ron aici se mai adauga 15%vechime si ore luc.SD 36h =280 ron. De aici rezulta un venit brut 3039 si salariu net 2059 ron.Mentionez ca in perioadanoiembrie 2008 si noiembrie 2010 am fost in c. crestere copil.,insa pana la acea perioada aveam acelasi salariu cu o alta persoana care are exact acelasi statut , vechime si nu era nici o diferenta salariala ,acum da ea are cu aproximativ 300ron mai mult si sporul Art. 7 .b=1525 ron. ESTE CORECT? . VA ROG SA MA ELUCIDATI SI AJUTA. VA MULTUMESC
Discuție calcul salarial
]Doresc o lamurire detaliata si o parare despre calcululu salarial personal. Mentionez ca in perioada noiembrie 2008 si noiembrie 2010 amfost in concediu crestere copil .Insa pina la prima marire salariala din iunie 2012 aveam acelasi vanit cu o alta persoana(care are aceiasi vechime, spor de 50%de sala, 15%vechime, ore lucratoare SDdoar 36 platite)Acum salariul meu este mai mic ca al ei cu aproximativ 400ron.Pt. luna ianuarie iata venitul meu:salariu de baza:1870, spor Art.7.b.:1368 50%spor de sala=684, vechime 15%, ore lucratoare SD:36 ore =293si nimic altceva., iar venitul net este de2067. Va rog sa ma lamuriti daca este corect (detaliat).Va multumesc.
VA MULTUMESC PT AJUTOR. CE MA SFATUITI IN CONDITIILE IN CARE CALCULUL SALARIAL A FOST GRESIT IAR DCIND AM INTREBAT DACA ESTE CALCULAT CORECT , MI S-A RASPUNS CA' DA'!CE POT FACE ? LEGEA ESTE VALABILA PT. TOATA LUMEA CRED. ESTE POSIBIL SA EXISTE VREO HOTARARE LA NIVEL DE SPITAL CARE NU TINE DE LEGE?
1877REPREZINTA CEEA CE PRIMESC LA FINAL IN MINA. SALARIUL DE BAZA ESTE ACUM1658
buna ziua! solicit ajutor pt. a intelege cum mi-a fost calculat salariul . In iunie 2012 am primit gradatia a doua , marirea pt. principal si cei 8%. Mentionez ca in mai 2012 aveam baza1368 ron . iar acum am mai putin cu aproximativ 140ron decat o colega cu ,care aveam acelasi salariu, aceeasi vechime si acelasi spor de 50%pt. sala. momentan eu am1877 iar, ea2019. Va multumesc.
sunt as. medicala la SUUB.Am luat licenta in 2008 la fac. de drept specializarea consilier juridic. ma intereseaza cu aceste studii superioare spitalul poate ,sau trebuie sa-mi mareasca salariul?
daca da pe baza carei legi, sau ce pot face pt. a mi se recunoaste studiile?Va multumesc