avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1833 soluții astăzi
Forum Activitate lidi a

Activitate lidi a

Buna ziua,va rog foarte mult sa ma ajutati in formularea unei plangeri.Locuiesc impreuna cu fetita mea in varsta de 3 ani, cu chirie. Am plecat din propiu apartament din cauza mamei mele si concubinului ei.Am mers la politie sa fac plangere ca el sa nu mai vina in acea casa si mi-au spus ca nu pot sa-I interzic ca vine cu acordul mamei mele si singura solutie ca el sa nu mai vina in s-o dau afara si pe ea, ceea ce nu pot face .Va rog frumos sa-mi spuneti daca e adevarat ca nu pot sa-I interzic sa mai vina in casa mea si sa ma ajutati sa formulez plangerea . PS: El se bazeaza pe ca nu pot sa-i fac nimic, ca vine cu acordul mamei mele si nu pot sa o dau afara din casa pe ea (apartanentul este propietate personala)
Buna ziua,am un apartament propietate personala in care am lasat-o pe sora mea sa locuiasca in el.De mai bine de trei
ani sora mea are o relatie cu un barbat casatorit(ambii fiind casatoriti avand si copii nu impreuna),sora mea are sotul plecat in strainatate.Am incercat sa stau de vorba cu ea, sa-i explic ca nu-i corect nici pentru sotul ei, nici pentru sotia lui dar mai ales pentru copii.Ei se intalnesc la mine in apartament si as dori sa-i fac lui o plingere la politie pentru incalcarea propietatii sau sa-l atentioneze sa nu mai paseasca in acel apartament
(sa-l sperii si poate asa o sa se desparta).In speranta ca ma ve-ti ajuta sa formulez plangerea va multumesc frumos.