avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandra Ion

Activitate Alexandra Ion

Buna ziua, am rugamintea sa ma ajutati cu lista actelor necesare eliberarii unui duplicat al deciziei de divort. Multumesc
Răspuns la discuția cerere de concediu de odihna
Va multumesc foarte mult amabilitate, dar am si eu mai multe modele. Ideea este ca nu gasesc o reglementare undeva, ca sa-i demonstrez celei de la resurse umane ca este obligatorie intocmirea in forma scrisa, semnata de catre angajat si aprobata de seful ierarhic superior. Daca imi puteti indica o lege, ordonanta, etc, orice...multumesc mult
Răspuns la discuția cerere de concediu de odihna
Multumesc de raspuns. Asa i-am spus si eu tipei de la resurse umane, dar ea zice ca nu scrie nicaieri ca este obligatorie cererea - si din pacate n-am gasit nicaieri in vreo lege asa ceva....Poate puteti sa ma indurmati undeva...nu de alta, dar de anul trecut mi-au ramas 2 zile de co neefectuat si acum nu mai recunoaste nimeni, deoarece respectiva planificare de anul trecut s-a pierdut.
Buna ziua,

sunt angajata de 2 ani la o firma si am o nedumerire legata de cererea de concediu de odihna, in sensul ca aceasta nu exista in forma scrisa! Fiecare dintre noi ne planificam concediul de odihna in sensul ca ne inscriem intr-o evidenta centralizata, aceasta este aprobata de seful de echipa, adica are o mentiune cu aprobat si semnatura sefului, iar concediul se acorda si se plateste conform acelei evidente. E corect ? La locurile anterioare de munca aceasta cerere exista in forma scrisa. Multumesc