avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte necesare pentru duplicat decizie divort
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte necesare pentru duplicat decizie divort

Buna ziua, am rugamintea sa ma ajutati cu lista actelor necesare eliberarii unui duplicat al deciziei de divort. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:46, 11 Iulie 2017
Legalizarea hotararii judecatoresti

[ link extern ] /

[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare duplicat certificat casatorie burzaanca burzaanca Buna ziua. Sunt plecata in strainatate si doresc sa intentez divort de aici. Am nevoie de un duplicat al certificatului de casatorie deoarece sotul meu l-a ... (vezi toată discuția)
Duplicat legalizat dupa hotarirea de divort gicubutnaru gicubutnaru Bună ziua, Aş avea o rugăminte : Prietenul meu a divorţat şi s-a mutat în Germania de ani buni. Acum vrea să se recăsătorească , dar acolo i se ... (vezi toată discuția)
Divorț- sentință definitivă și irevocabilă Ana-Maria3732 Ana-Maria3732 Buna ziua! Am divorțat anul trecut și în Decembrie s-a finalizat divorțul prin hotărâre judecătorească. Divorțul a fost depus din străinătate la ... (vezi toată discuția)