avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate irinacristina

Activitate irinacristina

Buna ziua.
Locuiesc in Bucuresti intr-un apartament impreuna cu parintii mei. Ni s-a comunicat in urma cu cateva zile ca astazi urmeaza sa aiba loc sedinta asociatiei de proprietari si s-a specificat ca daca un proprietari nu poate veni la sedinta trebuie sa imputerniceasca pe cineva conform legii sa-l reprezinte la sedinta. Intrebarea mea este urmatoarea: daca tatal meu, care este proprietarul apartamentului nu poate merge la sedinta, eu , fiica lui, am obligatia sa duc la sedinta imputernicire de la tatal meu ca sa-l reprezint, desi sunt trecuta si eu la intretinere si la cheltuielile aferente? Va rog sa-mi spuneti si care lege spune acest lucru si daca exista.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri
Buna ziua.
Am si eu o intrebare si va rog sa ma ajutati. Prietenul meu sta in Bucuresti impreuna cu parintii si sora lui. De cateva saptamani tatal lui il tot ameninta ca il va dezmosteni, si zilele trecute i- a spus ca apartamentul a fost trecut pe numele sorei lui si ca el nu are nici un drept. Tin sa va precizez ca tatal lui are probleme foarte grave de sananate si i s-a spus de catre medic ca zilele lui sunt numarate.
Intrebarea mea este daca se poate sa-l fi dezmostenit si din drepturile pe care le are asupra apartamentului dupa mama.
Va multumesc