avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1250 soluții astăzi
Forum Activitate miriamgeorgette

Activitate miriamgeorgette

Buna ziua,va rog sa-mi raspundeti cat de urgent se poate,angajatorul are dreptul sa refuze concediul fara plata pentru motive personale?sunt pus in situatia de a-mi da demisia de la locul de munca unde lucrez de 5 ani,deoarece am o invitatie in strainatate pt.10 zile iar ei nu vor sa-mi dea drumul!!!!
multumesc dar nu cred ca tine de o comisie medicala un raspuns legat de legislatie si drepturi banesti,mai aveti alta idee?unde pot gasi un avocat specializat in acest tip de legislatie?
locuiesc in sect.2 si am un copil in varsta de 5 ani care de 3 ani are handicap grav,cu insotitor.primim amandoi in prezent ;450 lei indemnizatie,91 lei buget complementar,si alocatia dubla de 84lei.sunt in concediu de intretinere copil cu handicap intre 3-7 ani,nu obtin venituri din munca si nici nu sunt angajata asistent personal al copilului.La alte sectoare si in alte judete un parinte ia indemnizatia de 450 lei de la D.M.S.S.F,iar celalalt pe cea de 461 lei de la D.G.A.S.P.C.este legal sau vor fi pusi sa dea banii inapoi?in legea 448/2006 se specifica numai ca nu pot fi cumulate de aceeasi persoana.de ce functionarii din sect 2 nu sunt de acord cu acest lucru? va rog sa ma ajutati,in situatia mea sunt mai multe persoane care mor de foame cu copii bolnavi mai ales in timpul iernii! va multumesc