avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate lucian55

Activitate lucian55

Buna ziua as dorii sa stiu daca aveti idee in cat timp de la ramanerea definitiva a unei hotarari de condamnare (suspendare cu supraveghere) se inregistreaza fapta in cazier? ore...zile...saptamani?
Poate are cineva idee
Răspuns la discuția Amanare termen recurs
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

In acest caz aveti sanse foarte mari mai ales daca ati avut angajat avocat si la fond.

Va multumesc, exista vreun alt mod prin care imi pot asigura/forta amnarea?
Răspuns la discuția Prescriere fapta
Multumesc pt raspuns insa am gasit acvelasi raspuns de N ori pe diferite forumuri si in codul penal, dar as doriii un raspuns mai pt romanul de rand,cand exact a intervenit intreruperea, cdand am fost audiat de procuror,la primul termen,la sentinta de fond....la prima citatie...
AM si eu o intrebare in cat timp se prescrie o fapta''conducere fara permis a unuui autovehicul neinmatriculat!
AM inteles k dupa 5 ani intrebarea mea este in ce conditii se prescrie?
Se mai poate prescrie daca a intervenit o condamnare(pe fond nu este definitiva) la care am facut recurs, am inteles k se intrerupe termenul dak inculpatului iau fost prezentate actele de urmarire penala imi poate explica cineva ce inseamna asta?
Fapta s-ar fi prescris cam in aceiasi luna in care am primit condamnarea cu executare dupa fond
Răspuns la discuția Amanare termen recurs
Va multumesc, avocata ma reprezentat la fond si se pare k a plecat pe 10 mai, eu citatia am primito sambata)aqm 2 zile< deci cu 12 -13 zile inainte de termen
Răspuns la discuția Amanare termen recurs
multumesc, as vrea sa ma asigur ca imi este amanat,exista posibilitatea asta? sau doar am sane sa imi fie amanat dar in acelasi timp am sanse si sa nu fie, este primul termen de recurs
Buna ziua am si eu o intrebare,am pprimit o condamnare cu executare la care am facut recurs, termenul este pe 31 luna aceasta, intrebarea mea este,daca cer amanarea judecarii recursului pt a imi angaja avocat excista vreo sansa sa mi se respinga cererea? ce alte motive as putea invoca? avocata dupa fond care evident nu a facut o treaba foarte bune a plecat in Canda,este nevoie sai cer o copie de bilet ceva sa dovedesc aces lucru pt a mi se acorda un alt termen ,preferabil mai indepartat! va multumesc
Va multumesc, dosarul din cate imi amintesc a fost la curtea de apel dupa ce sa judecat la sector 6, numai am hotararea numai minuta dupa internet,dosarul il gasesc la 6 sau la curtea de apel?
Va multumesc din suflet
AU trecut in jur de 4 ani poate mai putin, adica sa caut dosarul la arhiva sau cum mai exact? Va multumesc! Stiu nr de dosar , numarul sentintei definitive etc ....
Buna zua am si eu o intrebare in urma cu cativa ani am avut un proces , as dorii sa stiu daca pot afla numele av cumva,am fost multumit de dansul inasa am uitat numele de famile si am nev d eun avocat care sa ma reprezinta intr-un proces in faza de recurs( condamnat cu executare pe fond)