avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inregistrare condamnare in cazier
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Inregistrare condamnare in cazier

Buna ziua as dorii sa stiu daca aveti idee in cat timp de la ramanerea definitiva a unei hotarari de condamnare (suspendare cu supraveghere) se inregistreaza fapta in cazier? ore...zile...saptamani?
Poate are cineva idee
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:21, 18 Ianuarie 2014
Problema cu inregistrarea hotararilor in evidenta de cazier judiciar este conditionata de bagajul de activitate al inspectorului
De regula,inregistrarea se realizeaza in interval de 1-2 zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere cazier daniela39 daniela39 daca o persoana a fost condamnata la 1 an cu suspendare pentru un accident rutier cu vatamare corporala, dupa cati ani se sterge cazierul.de fapt cazierul se ... (vezi toată discuția)
Cat timp am cazier ? Raaazvy Raaazvy [quot]D.p. 492 - În baza art.385/15 pct.2 lit.d Cod procedură penală, admite recursul declarat de Ministerul Public - Parchetul de pe lângă înalta Curte ... (vezi toată discuția)
Cat am cazierul patat? valentin_matei2003 valentin_matei2003 Buna seara o intrebare am si eu daca sentinta mea penala a fost definitiva si irevocabila pe data de 6-6-2012 pt o condamnare de 2ani si 6 luni si a mia ... (vezi toată discuția)