avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1912 soluții astăzi
Forum Activitate OLIMPIA B

Activitate OLIMPIA B

Răspuns la discuția cumul salariu si pensie
va mltumesc de raspuns, dar ce fac daca nu depune optiunea, iar el spune ca are raportul de serviciu suspendat pentru cresetere copil in varsta de pana la 2 ani si lui nu i se aplica Lg 329/2009, va rog daca puteti sa ma lamuriti.
Problema cu pensionar sa mai poata beneficia de concediu pentru crestere copil, iar nu o inteleg!!!!!!!!!!!!!
lucrez intr-o institutie de stat si as dori sa-mi spuna si mie cineva daca se poate cumula pensie cu salariu. Am un salariat care cumuleaza pensie cu salariu, dar la momentul actual el ste suspendat din functie pentru crestere copil in varsta de pana la doi ani. Vreau sa stiu daca se aplica si lui Lg 329/2009 si daca trebuie sa-si exprime optiunea.
mai am o intrebare: Daca un pensionar cu lege speciala, mai poate beneficia si de concediu pentru crestere copil?

lucrez intr-o instituţie publica la compartimentul resurse umane, si v-aş ruga sa-mi spuneti daca am procedat corect în înregistrare în carnetul de munca a unui Ordin emis de ierarhicul superior privind suspendare pentru cercetare administrativa cu toate ca persoana care era cercetata a intrat in concediu de boală