Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... relatii de munca
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

relatii de munca

lucrez intr-o instituţie publica la compartimentul resurse umane, si v-aş ruga sa-mi spuneti daca am procedat corect în înregistrare în carnetul de munca a unui Ordin emis de ierarhicul superior privind suspendare pentru cercetare administrativa cu toate ca persoana care era cercetata a intrat in concediu de boală
ar trebui inregistrat in concediu medical...;) nu se poate sa-l inregistrati ca fiind suspendat si in acelas timp in cm.Sau una sau alta ...:confused:
Trebuia mai intai inregistrata suspendarea de drept (concediul medical) si apoi dupa terminarea c.m. se putea emite ordinul de suspendare pentru cercetare administrativa.

Cu toate ca legea prevede interzicerea concedierii pe perioada concediului medical, consider ca nici cercetarea nu poate fi efectuata in acest timp.