avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1638 soluții astăzi
Forum Activitate cristian1976

Activitate cristian1976

Răspuns la discuția EXECUTAREA SILITA...
multumesc! asa am sa fac....
Răspuns la discuția EXECUTAREA SILITA
multumesc de idee,
in prezent asta este cel mai negru scenariu....
ce pot sa fac sa i urmaresc activitatea financiara???....pot rasfrange asta asupra rudelor el nefiind casatorit???.....si daca decide sa mi plateasca o suma infima si apoi sa opreste eu trebuie sa stau tot timpul pregatit sa l dau in judecata???
multumesc inca o data.....
buna ziua,
am o nelamurire legata de urmatorul subiect.....
acum un an de zile am imprumutat o persoana cu suma de 3000 de euro, iar pentru a recupera aceasta datorie am avut doua solutii....recuperatorii....si instanta. am apelat la cea de a doua, desi pers respectiva nu merita, castigand procesul in urma dovezilor avute. pana aici pot spune ca la datorie s au adaugat si cheltuielile de judecata iar acum sunt in fata faptului implinit, de a mai adauga si cheltuielile cu executarea silita....daca le adun deja ajung in jurul sumei de 4500....
oare mai are rost???....daca persoana nu mai are nimic inregistrat pe numele lui si nici nu figureaza ca angajat???....
ce ma sfatuiti , sa merg inainte cu executarea silita???....si daca nu avem nimic de excutat, ce se intampla in continuare....
va multumesc!
buna ziua,
am o nelamurire legata de urmatorul subiect.....
acum un an de zile am imprumutat o persoana cu suma de 3000 de euro, iar pentru a recupera aceasta datorie am avut doua solutii....recuperatorii....si instanta. am apelat la cea de a doua, desi pers respectiva nu merita, castigand procesul in urma dovezilor avute. pana aici pot spune ca la datorie s au adaugat si cheltuielile de judecata iar acum sunt in fata faptului implinit, de a mai adauga si cheltuielile cu executarea silita....daca le adun deja ajung in jurul sumei de 4500....
oare mai are rost???....daca persoana nu mai are nimic inregistrat pe numele lui si nici nu figureaza ca angajat???....
ce ma sfatuiti , sa merg inainte cu executarea silita???....si daca nu avem nimic de excutat, ce se intampla in continuare....
va multumesc!