avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate crinacristina

Activitate crinacristina

Nu imi era clar (inca nu imi este) in ce condica din ce arhiva sa verific. Instantele imi pot da mie informatii legate de procesele pe care le-ar avea proprietarul legat de acest teren? Stiu sigur ca au fost persoane care au cumparat propietati despre care au aflat ulterior ca au litigii si sigur proprietarul a semnat si declaratia la notar.
Imi cer scuze, nu cred ca am inteles unde ar trebuie sa verific - la Tribunal sau la tot la Oficiul de Cadastru?
Buna ziua,
Intentionez sa cumpar un teren si va rog sa imi spuneti cum se poate verifica daca asupra proprietatii respective exista vreun litigiu - inteleg ca in extrasul de carte funciara apar doar eventualele ipoteci.
Multumesc
multumesc pentru raspunsuri si incurajari.
in cazul acestor interviuri este necesara intreruperea concediului pentru ca sunt adresate salariatilor, iar in cazul meu contractul este suspendat.
In aceste conditii nu as mai putea participa la nici un concurs pentru un alt post in aceasta companie chiar daca l-as prefera celui de pe care am plecat.
As mai avea o intrebare: unitatea unde am lucrat pana acum desfiintandu-se, dupa cei 2 ani de concediu pentru crestere copil voi fi concediata automat?
o zi buna!
buna ziua,
sunt in concediu de maternitate si as vrea sa stiu daca se poate intrerupe efectuarea acestuia in vederea participarii la selectia de personal ce va fi realizata in aceasta perioada. Precizez ca unitatea la care lucrez va fuziona cu unitatea din orasul resedinta de judet. Prin acesta vor fi desfiintate cateva posturi care prin fuziune vor fi dublate (printre care si al meu) si tot personalul va participa la interviuri.
Ma intereseaza daca pot intrerupe concediul de maternitate inainte sau dupa nasterea copilului, si daca pot reveni dupa participarea la interviuri in concediu de maternitate sau eventual crestere copil.