avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Activitate vasiledorin

Activitate vasiledorin

Răspuns la discuția Racordare energie electrica
Mentionez ca lucrarea de extindere a fost castigata la licitatie de catre o firma agreata de catre Electrica, toate autorizatiile fiind pe numele noastre a vecinilor iar dupa executarea lucrarilor ni sa adus la cunostinta de catre cei de la Electrica ca respectiva retea nu va fi alimentata cu energie electrica decat atunci cand o vom ceda catre acestia
Am costruit o casa intr-o zona unde energia electrica era la o distanta de aporx. 200 m. Dupa terminarea constructiei am apelat impreuna cu 5 vecini la cei de la Electrica pentru bransarea la energia electrica, acestia ne-au raspuns ca nu sunt bani de investiti si ca trebuie facuta toata lucrarea pe banii nostrii. Zis si facut am obtinut toate avizele sa realizat si lucrarea din banii nostrii bineanteles, iar la sfarsit surpriza am fost obligati sa cedam toata investitia celor de la Electrica.
Cum am putea sa ne recuperam acei bani, caci nu mi se pare normal ca cei de la Electrica sa-si faca extinderea retelelor electrice pe banii nostrii si care bineanteles extinderi sa-le si aduca de-a lungul anilor o gramada de bani
Am costruit o casa intr-o zona unde energia electrica era la o distanta de aporx. 200 m. Dupa terminarea constructiei am apelat impreuna cu 5 vecini la cei de la Electrica pentru bransarea la energia electrica, acestia ne-au raspuns ca nu sunt bani de investiti si ca trebuie facuta toata lucrarea pe banii nostrii. Zis si facut am obtinut toate avizele sa realizat si lucrarea din banii nostrii bineanteles, iar la sfarsit surpriza am fost obligati sa cedam toata investitia celor de la Electrica.
Cum am putea sa ne recuperam acei bani, caci nu mi se pare normal ca cei de la Electrica sa-si faca extinderea retelelor electrice pe banii nostrii si care bineanteles extinderi sa-le si aduca de-a lungul anilor o gramada de bani
In anul 1991 ca urmare ca am lucrat pe timpul lui Ceausescu in CAP, am intrat in posesia unui teren. Fiind la capatul strazii langa terenul primit de catre mine au mai ramas inca 5 ari de teren fara cale de acces fiind inconjurat de catre terenul meu si de catre doua santuri. Din anul 1991 acea portiune de teren este lucrata an de an de catre mine. Intrebarea mea este daca se poate intra in posesia acestui teren.
Va multumesc si astept raspuns!