avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate popescu adelina

Activitate popescu adelina

am un abonament la orange de 7 ani in vara am fost plecata in grecia, mi-am activat romming-ul la plecare, dar nu si optiuni. Surpriza a fost la intoarcere cand s-a emis factura. Pe factura am fost taxata pentru optiunea permis de vacanta pe care repet eu nu am activat-o, am facut reclamatie scrisa la orange dar raspunsul a fost ca eu mi-am activat-o. pe langa toate acestea cand am cerut factura detaliata penru ca eram taxata pentru mesaje, iar eu nu am trimis nici un mesaj, surpriza imi apareau sms trimise din grecia, la fel ei mi-au spus ca eu le-am trimis. Cum pot eu demonstra cand toate dovezile le au ei?
daca sun la serviciul clienti imi spun ca e mai bine pentru mine ca platesc aceasta optiune, dar eu nu vreau sa platesc ceva ce eu nu am cerut.
am cumparat in iulie un telefon de la un orange shop din cluj, de la inceput a avut probleme, dar ii dadeam resetare si isi revenea, dar de cateva saptamani cand cineva vrea sa ma sune i se spune ca sunt intr-o alta convorbire, iar eu nu vorbesc cu nimeni, am fost la acel shop de unde l-am cumparat si nu vor sa mi-l primeasca. imi spun ca trebuie sa ma duc la alt shop, dar eu nu vreau pentru ca nu inteleg de ce nu pot sa-l trimita ei daca eu de acolo l-am cumparat. eu consider ca e obligatia lor sa-l trimita in service nu sa ma poarte pe mine prin tot orasu pe la service-urile lor sau pe la alte magazine. daca m-as adresa protectiei consumatorului as rezolva ceva? va multumesc