avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Activitate micutza19

Activitate micutza19

Răspuns la discuția Contract de intretinere
Iar da de la intretinere am facturi si chitante ca noi am platit de doi ani de cand stam acolo
Răspuns la discuția Contract de intretinere
Pai da dar asa as putea pastrat bonuri la cumparaturile ce le fac eu si sa zic ca i-am cumparat lui ,nu?
Răspuns la discuția Contract de intretinere
La ce chitante va referiti ?La cele prin care dovedesc ca intr-adevar l-am intretinut pe bunicul ?
Răspuns la discuția Contract de intretinere
Multumesc frumos pentru raspuns. O zi buna va doresc
Răspuns la discuția Contract de intretinere
Si daca acel notar nu mai e ?Poate va stresez dar e foarte important ptr mine
Răspuns la discuția Contract de intretinere
Da asa e contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere.
Mai am o intrebare: Actele care le are bunicul(contractul de vanzare cumparare dintre el si fostul proprietar si actul de mostenire al lui) ne mai sunt de folos? Sau e suficient contractul ce l-am incheiat acum cu el. Va intreb asta ptr ca eu mai am o matusa si mi-e frica sa nu ii ia din actele bunicului. I-am zis sa ni le dea noua dar nu vrea. Noi avem doar contractul(in original) ce l-am facut acum ca si act pe casa.
Am facut un contract de intretinere cu bunicul. As avea o intrebare. Dupa moartea bunicului mai trebe facute ceva acte sau prin acel contract devin eu proprietara casei . Va multumesc
Răspuns la discuția Testament
Multumesc frumos ptr raspunsuri
Am sa merg sa ma interesez.
Aaa si inca o intrebare daca nu e cu suparare: la un astfel de contract mai trebuie sa se prezinte soacra si matusa sau se poate face numai in prezenta bunicului si a sotului?
Răspuns la discuția Testament
Si cam ce preturi implica acest contract ,la fel ca cel de vanzare cumparare ?
Răspuns la discuția Testament
Da matusa are pe unul dintre imobile sigur contract de vanzare-cumparare , pe al doilea nu stiu ce fel de act are sau daca are vreun act.
Nu vrem sa facem acum act de vanzare cumparare ptr ca am inteles ca sunt destul de mari taxele notariale si nu dispunem de acesti bani acum . De aceea am vrea pe moment macar un testament si in timp vom face si acel act .