avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Activitate cata_barb2002@yahoo.com

Activitate cata_barb2002@yahoo.com

Ma rog ca Dumnezeu sa va dea pace si sanatate! sa va izvabeasca! sa va ofere protectie la plecare si la venire! am sa va pomenesc pe toti in rugaciune! va rog daca aveti o schita cu privire la ..cum se face o plangere la Prim Procuror! Har si pace !
Buna ziua ,
respectuos va rog sa-mi dati cateva sfaturi cu privire la cele scrise mai jos...
Sunt preot in Jud Timis ,iar in comuna unde slujesc o familie (sot sotie si doi copii majori) de 3 ani ...ma injura,ma jignesc si ma ameninta cu moartea ..pe mine pe sotia mea si pe cei 3 copii minori ai mei! In iunie anul trecut am sesizat organele de politie si am facut plangere eu si sotia ,iar ca martori politia a audiat cel putin 15 persoane din comuna..martori care au spus toti ..adevarul despre ceea ce au vazut si auzit,deasemenea in fata politiei au luat drjba si sapele si au zis ca ma omoara pe mines i toata familia,politia a facut dosar cu propunere de trimitere in judecata ,unde au atasat constatari si procese verbale.Acum in Ianuarie am primit Comunicare de la procurar in care imi zice ca au fost amendati cu 1000 de lei si cheltuieli de judecata !!!! in acest timp ei ma injosesc si ma jignesc oridecateori dau ochii cu ei in fata tuturor,a politiei ,a primarului ..a tuturor oamenilor!! in comunicare sunt instiintat ca pot ataca in 20 de zile Decizia ,familia respectiva m-a instiintat deja ca ptr 1000 de lei amenda sunt dispusi sa ma jigneasca si ptr 2000 chear sa ma bata !! va rog respectuos sa-mi dati un sfat urgent,multumesc!
daca e cineva care poate sa-mi raspunda concret as fi foarte recunoscator,deci se poate face promisiune de vanzare-cumparare sau nu?exista vreo posibilitate sau ba?

doresc inf despre legea 112 ,multumesc
buna ziua,
am cumparat in anul 2003 o casa in Sacalaz jud Timis de la Stat cu legea 112,as dori sa o schimb cu un apartament in Timisoara sau sa o pot vinde in vederea cumpararii unui apartament in Timisoara,va rog sa-mi raspundeti daca exista vreo posibilitate sa fac un schimb sau sa vand aceeasta casa sau trebuie neaparat sa mai astept inca 4 ani pana se vor implini cei 10 ani,deasemenea daca exista posibilitatea legala de a incheia o promisiune de V-C,deci nu am mostenit aceasta casa ...am cumparat-o cu legea 112,raspunsul dv e vital pt mine! multumesc anticipat