Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... exista posibilitatea unei promisiuni de vanzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

exista posibilitatea unei promisiuni de vanzare -cumparare a imobilelor cumparate cu legea 112?

buna ziua,
am cumparat in anul 2003 o casa in Sacalaz jud Timis de la Stat cu legea 112,as dori sa o schimb cu un apartament in Timisoara sau sa o pot vinde in vederea cumpararii unui apartament in Timisoara,va rog sa-mi raspundeti daca exista vreo posibilitate sa fac un schimb sau sa vand aceeasta casa sau trebuie neaparat sa mai astept inca 4 ani pana se vor implini cei 10 ani,deasemenea daca exista posibilitatea legala de a incheia o promisiune de V-C,deci nu am mostenit aceasta casa ...am cumparat-o cu legea 112,raspunsul dv e vital pt mine! multumesc anticipat
daca e cineva care poate sa-mi raspunda concret as fi foarte recunoscator,deci se poate face promisiune de vanzare-cumparare sau nu?exista vreo posibilitate sau ba?