avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate allesia

Activitate allesia

Răspuns la discuția indemnizatie
Gabi Mocanu a scris:

Va adresati brokerului de asigurari ca sa va completeze adeverinta conform contractului pe care il aveti incheiat cu el. Si aceste venituri ca agent de asigurari se iau in calcul la stabilirea cuantumului indemnizatiei.
Sigur nu adunati documente care sa nu va foloseasca.

Succes !


multumesc mult, o zi buna!
Răspuns la discuția indemnizatie
multumesc mult
Răspuns la discuția indemnizatie
nikol.ilea a scris:

Legea prevede ca timp de 12 luni anterior nasterii copilului sa realizati venituri supuse impozitului pe venit. Nu se mentioneaza in lege alte contributii obligatotii de achitat pentru a se beneficia de indemnizatie crestere copil..



va multumesc mult
Răspuns la discuția indemnizatie
eu am citit legea de mai multe ori, dar am inteles ca se iau in calcul toate veniturile impozabile, deci puteam sa am mai multe contracte de colaborare ,
va rog daca ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns, trebuie sa depun dosarul luna viitoare si nu vreau sa pierd timp sa string acte care nu i-mi folosesc.
va multumesc mult
Răspuns la discuția indemnizatie
sincera sa fiu nu cred ca este adevarat, din cite stiu in romania nu poti sa platesti sanatate de doua ori
eu lucrez la allianz tiriac cu carte de munca, platesc totul, si mai am un contract de colaborare cu un broker, evident ca nu platesc sanatate si alte contributii, decit impozit.
buna ziua
am si eu o intrebare referitor la indemnizatie copil
lucrez la o firma cu carte de munca si concomitent am si un contract de colaborare cu un broker de asiurari, contractul este inregistrat la circa financiara si platesc impozit 16%
intrebarea este se iau in calcul toate veniturile?
Discuție indemnizatie
buna ziua
am si eu o intrebare referitor la indemnizatie copil
lucrez la o firma cu carte de munca si concomitent am si un contract de colaborare cu un broker de asiurari, contractul este inregistrat la circa financiara si platesc impozit 16%
intrebarea estese iau in calcul toate veniturile?
Discuție indemnizatie
buna ziua
am si eu o intrebare referitor la indemnizatie copil
lucrez la o firma cu carte de munca si concomitent am si un contract de colaborare cu un broker de asiurari, contractul este inregistrat la circa financiara si platesc impozit 16%
intrebarea estese iau in calcultoate veniturile?