Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie

buna ziua
am si eu o intrebare referitor la indemnizatie copil
lucrez la o firma cu carte de munca si concomitent am si un contract de colaborare cu un broker de asiurari, contractul este inregistrat la circa financiara si platesc impozit 16%
intrebarea estese iau in calcultoate veniturile?
In principiu, intra in calculul indemnizatiei si veniturile impozabile realizate prin contract de colaborare. Ca sa fiti sigur/a, va puteti adresa Agentiei Judetene de prestatii sociale din judetul dvs. Veniturile impozabile care se iau in considerare la calculul indemnizatiei crestere copil sunt cele prevazute in Codul Fiscal la art. 55 alin. (1) şi (2), la art. 46 alin. (1)-(4) şi la art. 71.