avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Activitate ptrscmircea

Activitate ptrscmircea

Discuție Ajutor
tatal meu a murit in ianuarie inca nu am facut succesiunea suntem 3 frati si mama deci 4 stiu ca se va imparti totul in 4 dar mama si sora mea vor sa imi dea mie toate drepturile lor cum se poate face sau daca am 3 sferturi din mostenire cum pot sa il dau afara pe fratele meu care este abuziv cu mama si cu noi va multumesc anticipat pentru raspuns
Cum era de asteptat azi am primit telefon sa vin la firma si sa demonstrez ca sunt casatorit .Ma chemat juristul firmei la discutie ce ma sfatuiti sa spun ca sa ii inchid gura si sa nu se ajunga mai departe pana vineri trebuie sa ma documentez
Va multumesc pt raspuns dar cum pot dovedi ca mama copilului nu lucreaza ...ca sa ma puna la perete la firma unde lucrez mi-au spus ca "nu stiu ce imi trebuie" .......oricum ceva legat de notar de itm de mai multe etc ,,"deci e greu" credeti ca e de ajuns o declaratie?
Buna ziua ma numesc Mircea si de doua sapt am o fetita
eu si prietena mea nu suntem casatoriti si mai avem un baietel de 2 ani
ieri am fost la firma unde lucrez sa imi iau CIC am atasat si o cerere pt salariul bonus
oferit la nasterea unui copil si mi-sa spus sa aduc dovada cum ca sotia nu lucreaza
cum sa fac odata ce nu suntem casatoriti .precizez ca ambi copii poarta numele meu
rog mult ajutor cat mai repede