avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate andreea19

Activitate andreea19

va rog,un sfat de specialitate.sotul meu este arestat in anglia pt furt.a avut procesul dar inca nu am aflat nimic.daca primeste o pedeapsa acolo se poate cere extradarea?in ce conditii si ce presupune ea?
Răspuns la discuția plangere penala
imi cer scuze pt greseli d utilizare a forumului dar este pt prima data cand accesez un astfel de serviciu.pe rand va voi rasp la intrebari va a avea.plangerea am depus-o in data de 09.11.2009.dupa cum poate va imaginati am mai multe geci,nefiind obligata de a imbraca mereu aceeasi geaca.banii i-am gasit pe data de 12 dar la politie nu mi-a fost primita o alta declaratie.intr-adevar vreau sa-i scap pielea dar ramane valabila plangerea pt amenintare.va multumesc si imi cer scuze inca o data
Răspuns la discuția plangere penala
daca actiunea penala a inceput ma mai pot impaca in instanta spunand k de fapt nu mi-a luat banii?
Răspuns la discuția plangere penala
plangerea este deja la procuror
Răspuns la discuția plangere penala
actele de violenta au existat.mi-a luat si portofelul dar in acesta nu erau bani.aveam banii in buzunar.dupa ce el a fugit lasandu-mi portofelul primul lucru a fost sa controlez portofelul fara sa-mi dau seama k de fapt banii nu i-am pus acolo.vazand portofelul gol am declarat k mi-a luat banii.in agitatia creata nu mi-am dat seama d ceea ce fac si spun.la cateva zile am gasit banii in buzunarul gecii cu care eram imbracata.faptul k are mutatia la adresa mea constituie un avantaj pt el?eu nu vreau sa-i fac rau
Răspuns la discuția plangere penala
actele de violenta au existat.mi-a luat si portofelul dar in acesta nu erau bani.aveam banii in buzunar.dupa ce el a plecat primul lucru a fost sa controlez portofelul fara sa-mi dau seama k de fapt banii nu i-am pus acolo.vazand portofelul gol am declarat k mi-a luat banii
Discuție plangere penala
va rog din suflet dati_mi un raspuns,sunt disperata.am depus o plangere penala impotriva concubinului meu cu care am si un copil pt amenintare si talharie.dupa cateva zile am descoperit insa k banii p care l_am acuzat k mi i-a luat ,ii aveam de fapt la mine.dupa ce dosarul a fost trimis spre solutionare unui procuror am fost la politite pt a schimba declaratia dar am fost refuzata.as vrea sa stiu daca inainte de inceperea urmaririi penale sau in timpul acesteia se mai poate face ceva.nu vreau a acesa sa intre la inchisoare si cred ca as fi singura care pot face ceva pt el.va rog ajutati-ma cu un sfat:((