avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Activitate Gavrila_Ady

Activitate Gavrila_Ady

Discuție CASA MEA

Sunt angajat la o unitate militara . Am un apartament de servici care ulterior il cumpar prin rate de la unitate achitand aceea rata la trezoreria armatei. Ce problema am eu: vreau sa-l achit integral cu banii jos si sa devin proprietar cu drepturi depline , ca sa fac un imprumut bancar cu ipoteca pe acest apartament.
Un ""superior"" mi-a spus chiar daca il cumpar si devin proprietar nu pot sa-l instrainez (vand,ipotehez) pe o perioada de 3 ANI....pentru ca este in REGIM SPECIAL...
Nu inteleg , si nu stiu daca este adevarat si de aceea am nevoie de ajutorul dumneavoastra sa ma indrumati ce pot face.
Va multumesc anticipat..
Sunt angajat la o unitate militara . Am un apartament de servici care ulterior il cumpar prin rate de la unitate achitand aceea rata la trezoreria armatei. Ce problema am eu: vreau sa-l achit integral cu banii jos si sa devin proprietar cu drepturi depline , ca sa fac un imprumut bancar cu ipoteca pe acest apartament.
Un ""superior"" mi-a spus chiar daca il cumpar si devin proprietar nu pot sa-l instrainez (vand,ipotehez) pe o perioada de 3 ANI....pentru ca este in REGIM SPECIAL...
Nu inteleg , si nu stiu daca este adevarat si de aceea am nevoie de ajutorul dumneavoastra sa ma indrumati ce pot face.
Va multumesc anticipat..
Da-mi un raspuns te rog , sunt cam in criza de timp. Vreau mai multe detalii despre acest contract de garantie.Multumesc anticipat.
Dati-mi va rog mai multe detalii despre acest contract de garantie. Va multumesc din suflet pentru ajutor.......
Fratele meu vrea sa faca pentru mine un imprumut tip credit de nevoi personale cu ipoteca (eu nu pot sa-l fac pentru ca sunt in baza de date ca rau platnic).Intrebarea mea este daca pot sa pun gaj apartamentul meu , dar imprumutul sa fie pe numele lui ??? Coplatitor nu pot sa fiu , din cauza biroului de credit. Multumesc anticipat.