Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CASA MEA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CASA MEA

Sunt angajat la o unitate militara . Am un apartament de servici care ulterior il cumpar prin rate de la unitate achitand aceea rata la trezoreria armatei. Ce problema am eu: vreau sa-l achit integral cu banii jos si sa devin proprietar cu drepturi depline , ca sa fac un imprumut bancar cu ipoteca pe acest apartament.
Un ""superior"" mi-a spus chiar daca il cumpar si devin proprietar nu pot sa-l instrainez (vand,ipotehez) pe o perioada de 3 ANI....pentru ca este in REGIM SPECIAL...
Nu inteleg , si nu stiu daca este adevarat si de aceea am nevoie de ajutorul dumneavoastra sa ma indrumati ce pot face.
Va multumesc anticipat..
Superiorul dumneavoastra are dreptate. Cititi cu atentie contractul de vanzare cumparare pe care l-ati incheiat.