avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Activitate symonyku

Activitate symonyku

Buna ziua, doresc o informație cu privire la a o operație pe care a suferit-o copilul meu in urma unei fracturi supracondiliene de humerus stang. Precizez faptul ca în urma acestei interventii si datorită faptului ca oasele facturate nu au fost puse la "locul lor" acum are rotație de brat la nu stiu ce unghi (practic are mâna strâmbă adusa înspre interior) cu doua cioturi rămase care nu ii permite sa închidă mâna mai mult de 90 de grade. Nu va mai spun a avut brosa iesită prin operatia pe care a avut-o initial la paroscop si infecție in zona in care era iesită (constatând asta atunci când am dat ghipsul jos) desi am precizat ca cazut la scoala si posibil sa nu fie în regula pe perioada ghipsului. Acest medic refuzând sa opereze copilul sa înlăture acele rose care cauzează infecții si desi copilul era sub tratament cu antibiotic la consulatul altul medic. La insistentele noaste si a medicului care ii recomandase antibioticul l-a operat. După operatie ni s-a spus ca nu mai are nevoie de consult sau nici decum de fizioteratie. A trebuit sa mergem la un consult la ochi sa ne spună acel medic ca nu este bine după operatie. Acum după trei luni de la operație am aflat ca trebuia recomandată fizioterapia de catre medicul care la operat initial. Întâmplător sau nu am mers acum la un alt medic care ne-a recomandat fizioterapia poate se mai netezesc cioturile permitadu-i sa indoaie mai mult mana. Dupa doi ani va trebui sa intervină chirurgical la nivelul oraselor sa ii scurteze practic pe parte care a crescut mai mult datorită faptului ca a fost pusa strâmb. Nu va spun ca în acesti doi ani mana o sa se curbele si mai tare înspre interior datorită cresterii. Nu se mai poate interveni acum deoarece riscă sa ii afecteze articulatia. Va rog mult sa ma ajutati sa îmi spune-ti daca se consideră malpraxis mai ales ca cel mic plânge ori de cate ori mergem la spital spunând ca nu vrea sa fie iar operat. Aceasta fractura a suferit-o in urma unei excursii pe care a avut-o cu doamna invatatoare. Va multumesc anticipat!
In ce masura este legal ca o firma de recuperare creante sa iti tina cardul de salariu blocat in conditiile in care ti-ai luat un angajament