Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Popriri salariale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Popriri salariale

In ce masura este legal ca o firma de recuperare creante sa iti tina cardul de salariu blocat in conditiile in care ti-ai luat un angajament
Faceti o cerere catre ei sa ridice poprirea, avand in vedere angajamentul.
Poprirea a fost instituita de executorul judecatoresc la solicitarea firmei de recuperare, si nu va fi ridicata decat de acesta, tot la solicitarea firmei de recuperare.

In mod normal ar trebui sa o ridice, dar este exclusiv decizia lor. Si nu e ilegal sa pastreze poprirea...