avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate danusia_casablanca

Activitate danusia_casablanca

pot merge la itm depunand o plangere.dupa ce am semnat desfacera contractului de munca,asta urmand sa fie in cursul zilei de maine.cu acordul partilor?si daca pot rectifica cartea de munca?dandui in judecata pt acele 2 ore trecute in contract in loc de 8 ore p zi?mentionez ca semnatura pe contractul individual de munca nu este a mea.SI CE BENIFICII AM DACA II DAU IN JUDECATA?
C pot sa va intreb este k,dupa 1 an si 7 luni cu carte de munk,am fost data afara,neavand preaviz si nici vreo sansa la locul de munk pt a sta acele 4 ore de munk qm cere preavizul de a fii platita.Cerandu mi apoi demisia eu nevrand sa o dau deoarece nu am plecat eu si nu am primit acel preaviz,cum as putea sa mi inchei aceea carte de munca,fara a demisiona,si sa zicem daca as putea sa primesc aceea plata a preavizului,doarece acel patron nici nu doreste sa mi dea somaj.Sau as putea sa l dau in judecata pt ca verificandumi cartea de munca am aflat ca eram trecute decat cu 2 ore de munca pe zi eu lucrand cate 12 ore zilnic,pe aceea perioada de 1 an si 7 luni.C MA SFATUTI SA FAC?SI CU AS PUTERA INCHEIA ACEST CONTRACT FARA DEMISIE?SEMNANDU MI EI ACEL CONTRACT DE MUNCA EU AFLAND FACANDU MI COPII LA I.T.M.VA MULTUMESC