avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Activitate ionescu777

Activitate ionescu777

da ... nu am avut 5000 euro sa-i dau si am facut contract de imprumut.
am facut un contract de imprumut prin notariat de la un prieten pe suma de 5000 euro . in contract nu s-a specificat ca suma este un avans la preluarea unui leasing de camion(in februarie). termenul contractului era pana pe 20 iunie. am lucrat cu camionul pe firma lui pana in luna iulie .din iulie am facut un contract de subinchiriere pe firma mea pe 3 luni, la expirarea contractului persoana respectiva a spus ca transportul merge prost si nu ma incadrez sa-i achit cei 5000 euro luandu-mi camionul inapoi. in tot acest timp leasingul a fost achitat de mine, camionul ramanand pe firma lui. dupa o luna de zile a investit contractul la titlu executoriu fara sa ma anunte , sa-mi execute apartamentul , bun comun cu sotia. ce pot sa fac . Va multumesc anticipat!
da. un apartament . proprietatea mea si a sotiei.
buna ziua. Am cumparat acum aproape 2 ani un laptop in rate direct cu magazinul (nu are legatura cu banca) am platit un an si apoi din cauza unor probleme am intarziat cu plata, venindu-mi penalizari incredibil de mari, nemaiputand face fata. acum s-au strans vreo 110 milioane vechi. M-au dat in judecata , eu fiind plecat din tara s-a judecat , instanta stabilind sa platesc suma integral plus penalizari in continuare . mai pot face ceva? va multumesc.
am incheiat o hartie prin notariat cu un ''prieten'' prin care ii datorez niste bani...suma e de vreo 4000 euro . el a investit-o la titlu executoriu.. nu am pe numele meu decat o masina si un apartament care e proprietatea mea si a sotiei. ce pot sa fac? va multumesc.