avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate LISEANU NICOLAE

Activitate LISEANU NICOLAE

Va rog sa-mi comunicati cat mai multe informatii despre obligativitatea autoritatilor publice de a publica pe SEAP licitatiile pentru inchirierea domeniilor private ale consiliului local.
parerea mea este sa le iei pe firma, pentru ca nu ai acelas stres si platile / actele se deruleaza mult mai repede.
am obtinut un credit la o banca si datorita scaderii euribor ei mi-au marit dobanda abuziv si nu am vrut sa le mai platesc in aceste conditii. A avut loc executarea si la licitatie a participat si un angajat al bancii care a si castigat licitatia.
Ce trabuie sa fac?
Ma numesc Liseanu Nicolae , purtator CI seria TR nr xxxxxx, domiciliat in Com Nasturelu Jud Teleorman si am beneficiat de un credit bancar de la o banca. Cu toate ca nu am semnat niciun act de marire a dobanzii , acestia in loc sa-mi scada dobanda ( aveam 4,5% + euribor 3M) in conditiile scaderii euribor , mi-au crescut-o abuziv la 9% si au trecut la executarea silita deoarece eu nu am vrut sa le mai platesc in aceste conditii.
Fac acest apel catre dumneavostra deoarece din cate am inteles santeti singurul in masura sa-mi dati un sfat demn de luat in seama .
Greseala lor a fost ca la executarea ce a avut loc la 30 sept 2010 ora 10:00 pm , au venit cu o firma care a iesit de la Registrul Comertului la ora 09:47 ,al carei reprezentant era chiar consilierul juridic al bancii pe care l-am recunoscut deoarece venise la cateva procese pe care le-am avut in instanta cu ei.
Din ceea ce am gasit pe internet pana acum , la art. 15 din Statutul Executorului bancar ,am inteles ca executorul bancar nu poate sa participe prin interpusi la executare, eu consider ca acest consilier al bancii este mai mult decat un interpus .
Va rog sa-mi comunicati ce parere aveti si daca credeti ca ceea ce au facut atrage rasounderea penala a consilierului si executorului.
Discuție cai si analize
autoritaile veterinare , de cate ori pe an, au abligatia de a face analize cabalinelor in vederea depistari anemiei infectioase ecvine?